Főoldal     Hírek     Múltunk     Intézmények     Hírmondó     Album     Testvérfalu     Büszkeségeink     Hasznos

   
   

| Vissza | Frissítés | Nyomtatás |

 
 

A halastó létrehozásának története

A II. világháború befejezésétől 1990-ig

A falut is érintették a II. világháborút követő ki-, és betelepítések. A kitelepítés a német lakosságot érintette, melyre 1947. nyarán került sor Hetvehelyen. A kitelepítettek helyére az ország különböző vidékeiről és felvidékről telepítettek be embereket.

1950. október 27-én alakult meg Hetvehely, Kán, Okorvölgy Községek Közös Tanácsa Hetvehely székhellyel, míg a korábbi körjegyzőség Szentkatalin és Karácodfa nevű községei külön, önálló tanácsot hoztak létre. /Takács I. 1980. 17. p./ 1962. október 1-jén - szervezeti változás folytán - Hetvehely székhellyel megalakult a Hetvehely Községi Közös Tanács, miután csatlakozott hozzá Szentkatalin Tanácsa - a hozzá tartozó Karácodfa községgel együtt. Ily módon a hetvehelyi tanács területe megegyezett a volt körjegyzőség öt községet magába foglaló területével. E szervezeti változást a területen létrejött három termelőszövetkezet egyesülése is indokolta.

A tanács területét érintő szervezeti változás folytán 1979. január 1. napjával megszűnt Kán és Karácodfa önálló községi jellege. Kánnak Hetvehelyhez, Karácodfának Szentkatalin községhez csatolása megtörtént. /Takács I. 1980. 18. p./

Az 1990-es rendszerváltással megszűnt a tanácsi rendszer. A társközségek önálló polgármesteri hivatalokat hoztak létre, de továbbra is közös körjegyzőséget tartanak fenn, melynek székhelye Hetvehely.

Vass Péter, Diplomamunka 1995.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

A hetvehelyi cigányok története

 
 

A név eredete

 
 

A település története

 
 

- A település keletkezése

 
 

- Az ókor és a népvándorlás

 
 

- Hetvehely az Árpád-korban

 
 

- A török hódoltság időszaka

 
 

- A benépesedés megindulása

 
 

- A település története a XX. század elején

 
 

- A II. világháború eseményei a faluban

 
 

- A II. világháború befejezésétől 1990-ig

 
 

Árpád-kori templom

 
 

Emlékművek

 
 

Hetvehely és társközségeinek eseménynaptára

 
 

 

 
   

| Vissza | Frissítés | Nyomtatás |