Tolo
 

ATHÉN - ünnepek

Január 1.
Újév. Szent Vazul napja. Bizánci időkből maradt a vaszilopita felszelésének szokása. Ez egy újévi sütemény, kalácsféle, melybe pénzérmét sütnek.
Január 6.
Vízkeresz (Theofenia). Régi szokás szerint Pireusznál megszentelik a tengert és keresztet dobnak bele.
Farsang utolsó előtti napja
Húsvét előtt 41 nappal Athén felvonulással, zenei, színházi és táncprogramokkal ünnepli a farsangot. A következő napon kezdetét veszi a negyvennapos böjt.
Március 25.
Görög nemzeti ünnep, az oszmán birodalom elleni szabadságharc kezdetétől (1821. március 25.) való megemlékezés. Katonai parádé a vérosban.
Húsvét
Az ortodox egyház a Julianus-naptár szerint ünnepli a húsvétot, ezért annak időpontja eltér a nyugati országokban szokásostól. A Jézus feltámadása számít a legnagyobb egyházi ünnepnek. Nagypénteken kongatnak a harangok, ilyenkor nem illik hangoskodni, általában az idő is borús. A templomokban virágokkal díszítik Jézus jelképes sírját, az epitafioszt, amit este körmenetben visznek az utcára. Szombaton a háziasszonyok bárány belsőségekből már főzik a húsvéti levest, a majiricát. Éjfélkor veszi kezdetét a nagy szertartás, amelyről gyertyával mindenki hazaviszi a szet lángot, a húsvét fényét. A következő napon folytatódik az ünneplés, ilyenkor hagyományosan birkát sütnek. A húsvéti napokon a múzeumok és ásatások nagyrésze zárva tart.
Május 1.
Munkaszüneti nap.
Pünkösd
Húsvét után 50 nappal.
Augusztus 15.
Mária menybemenetele.
Október 28.
Nemzeti ünnep az u.n. NEM napja, amikor az olaszok 1940-ben tett ultimátumának az elutasítását ünneplik.
December 25-26.
Karácsony