Főoldal | Hírek | Életrajz | Képek | Beszámolók | Tabellák | Statisztika | Letöltés | Vendégkönyv | Linkek | Kontakt

2005. februári hírek

____________________________________________________________________________________________

2009. március 14. - nso.hu

Korábbi klasszisai is segítettek a Dunaferrnek a Pécs legyőzésében

Az ifistákkal és korábbi klasszisokkal felálló Dunaferr hazai pályán szoros mérkőzésen, 22–21-re legyőzte a Pécs együttesét. A találkozón pályára lépett Kocsis Erzsébet, Gáspár Gabriella, Oblisz Anita és Irina Sirina – a győztes találatot Kocsis lánya, Sári Barbara szerezte.

Visszatértek a régi nagyok. A Dunaújvárosi Sportcsarnok közönsége ismét tapsolhatott a régi kedvenceknek, Kocsis Erzsébetnek, Gáspár Gabriellának, Oblisz Anitának és Irina Sirinának. Ráadásul tétmérkőzésen.

Egyrészt szomorú, hogy az éppen tíz éve, 1999-ben Zsiga Gyula edző vezetésével Bajnokok Ligája-győzelemig jutó klub az anyagi csőd közelébe jutott, és a szakadék szélén táncolva a túlélésért küzd. Másrészt örömteli és megható, hogy a korábbi klasszisok nem hagyták magára szeretett klubjukat, hanem ismét edzésbe álltak, hogy az ifistákkal karöltve a felsőházban tartsák a Dunaferrt.

Az ötszörös bajnok újvárosiak pénteken este a Pécs ellen léptek pályára, és egy esetleges győzelemmel nagy lépést tettek volna afelé, hogy megszilárdítsák helyüket a legjobb nyolc között.

Aki kételkedett volna a korábbi klasszisok visszatérésében, az legkésőbb a találkozó nyolcadik percében elhitte, hogy itt valóban nem mindennapi mérkőzésről van szó: ekkor ugyanis Gáspár Gabriella érkezett a pályára.

Őt követte Oblisz Anita, majd az 1995-ben a világ legjobbjának választott Kocsis Erzsébet. A nagy elődök jelenléte inspirálóan hatott a jelen tehetségeire, Böbe lánya, Sári Barbara például hét gólt dobott az első félidőben, a Dunaferr pedig 11–8-as előnnyel mehetett a szünetre.

Sári a második félidőben még három gólt tett hozzá az első félidei terméshez, ezzel a mezőny legeredményesebbjeként zárt – de ennél fontosabb az, hogy a vége előtt hétméteresből szerzett gólja a Dunaferr 22–21-es sikerét jelentette.

A győzelemből Gáspár Gabriella kettő, Oblisz Anita egy góllal vette ki a részét, Irina Sirina több hétméterest is hárított, Kocsis Erzsébet játéka pedig hatalmas lelki pluszt adott szurkolóknak és játékosoknak egyaránt.

A Dunaferr sikere azt jelenti, hogy az ötszörös bajnok minden valószínűséggel biztosítja helyét a bajnokság legjobb nyolc csapata között, így elkerüli azt, hogy a rájátszásban a kiesés elkerüléséért kelljen játszania.

2009. március 13.
Szerző: Gallai Péter

Kocsis Böbe győzelemmel tért vissza a Dunaferrbe!

Dunaújváros - A Dunaferr női kézilabda-csapata pénteken este a sereghajtó Pécset fogadta. A dunaújvárosiak szempontjából létfontosságú meccset végül hihetetlen izgalmak után 22-21-re nyerték a hazaiak. A zsúfolásig telt lelátók előtt játszott, megható pillanatokat sem nélkülöző találkozón pályára lépett a világ egykori legjobbja, Sáriné Kocsis Erzsébet, valamint Oblisz Anita, Sirina Irina és Gáspár Gabriella is.

Hihetetlen volt látni, hogy a kezdésre teljesen megtelt a csarnok, a kilátogató ezerkétszáz ember - köztük a város polgármestere is- úgy érezte, a tönk szélére került klub tinigárdáját jelenlétével bíztassa a Pécs ellen. Sőt, amit a Dunaújvárosi Hírlap elsőként írt meg, az valóban bekövetkezett: kiváltották a játékengedélyét a csapat egykori klasszisának, Györgyné Oblisz Anitának, a szülés miatt pihenőn lévő Gáspár Gabriellának, és az ügyvezetőnek. Sáriné Kocsis Erzsébetnek- utóbbi saját magának intézte el a papírjait. Rajtuk kívül a kapusedző, Sirina Irina is mezt húzott. A gárda másik ikonja, Radulovics Bojana viszont nem, ám a lelátón ő is ott szorított egykori alakulatának.

Már a bemutatáskor is hatalmas ovációt kaptak a reaktivált játékosok, hát még akkor, amikor a remeklő Győri helyére Sirina az első félidőben két hetesre beállt, s mindkettőt kivédte. Gáspár nemhogy védekezésben és támadásban tette ki a szívét, lelkét, de még gólt is szerzett. Oblisz után a 28. percben Kocsis is beállt, a visszavonultatott 6-os mez ismét "életre kelt". Mindenki Böbéje egy remek zárást mutatott be, ami után hazai gólnak tombolhatott a publikum. Persze a munka dandárját Sári Barbara vezérletével az ifjak végezték, a félidőben 11-8-ra vezetett a Dunaferr NK.

A második játékrészben is a fiatalok kezdtek, akik derekeasan gürcöltek, s amikor elfogyott a szufla, ismét jött Oblisz és Gáspár, a kispadról pedig a várandós másodedző, Ferling Bernadett bíztatta hatalmas tűzzel a csapat tagjait. A végjáték hihetetlen izgalmakat hozott, de végül sikerült megszerezni a roppant értékes két pontot.

A lefújás pillanatában a lányok hatalmas örömmel ugrottak egymás, és Rapatyi Tamás vezetőedző nyakába, a szurkolók közül többen pedig könnyezve tapsolták pirosra a tenyerüket, a fanatikus ultrák pedig görögtüzet gyújtottak.

A nép hosszú percekig ünnepelte a lányokat, akiket fotósok, operatőrök hada kísért, a hangulat olyan volt, mintha bajnokságot nyert volna a csapat, mondjuk a Győrrel szemben.

A meccset megnézték a férfikézilabdázók is, akik szintén csak felsőfokon szóltak a lányokról. A gárda egykori mestere, Imre Vilmos nevetve gratulált egykori segítőjének, György Lászlónak neje, Oblisz Anita teljesítményéhez. A válogatott szövetségi kapitánya még odavetette: behívót küld Anitának a keretbe a mai teljesítménye után.

A végén csak annyit: Brávó lányok!!!

2009.03.13.

Kocsis Erzsébet, Oblisz Anita, Gáspár Gabriella és Sirina Irina példát mutatott a Fiatalokkal és a Szurkolókkal!

Dunaferr NK – Pikker PTE-PEAC 22–21 (11–8)
Dunaújváros, 1200 néző. V: Kolarovszki, Szabó

Dunaferr:
Győri – Sári 10 (4), Tamás, Slakta 3, Takács 3, Vadász 1, Erdősi 2.
Cs: Sirina, Pisák (kapusok), Oblisz 1, Gáspár 2, Kocsis. Edző: Rapatyi Tamás

PEAC:
Víg – Gráner 4, Weitner 3 (1), Székely 5 (2), Gulya 4, Vasas 2, Gogolák 1.
Cs: Darányi 1, Horváth P. 1. Edző: Tabajdi Ferenc

Az eredmény alakulása. 4.p.: 1-2, 8.p.: 2-3, 11.p.: 4-3, 15.p.: 6-6, 25.p.: 10-6, 34.p.: 12-11, 37.p.: 14-11, 46.p.: 17-13, 50.p.: 19-15, 52.p.: 19-18, 57.p.: 21-20
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 7/3

- Ma telt ház lesz! - vélekedtek az érkező szurkolók a találkozó előtt félórával. Megtörtént! A korábbi rangadókat, nemzetközi kupamérkőzéseket idéző buzdítás fogadta a pályára kivonuló játékosokat. Különösen nagy ováció kísérte a „nagyokat”: a visszatérő Kocsis Erzsébetet, Oblisz Anitát, Gáspár Gabriellát és Sirina Irinát. A nézőtéren örömmel fedezték fel a szurkolók Radulovics Bojanát és Imre Vilmost. Akár a kézilabda sportág ünnepe is lehetett volna ez az este, ha nem tudta volna mindenki: itt ma – kis túlzással - a lét a tét!

Vendég vezetés jellemezte az első perceket, amelyre rendre jött a hazai válasz. A félidő közepétől azután zsinórban négy gólt lőtt a Dunaferr, s máris megnyugtató előnynek örülhettek a szurkolók. Mindkét együttes óriási akarattal vetette bele magát a küzdelembe. Nem voltak látványos megmozdulások, gólok, ugyanakkor „tapintható” volt a mérkőzés tétje! Az újra pályára lépő, rutinos játékosok, ha nem is futottak annyit, de egy-egy labdájuknak „szeme volt”, hasznos tanácsokat adtak a fiatalabbaknak. Apropó, fiatalok! Sári Barbara szinte szárnyakat kapott – édesanyja jelenlététől, a meccs hangulatától (?) – hét góljával a legeredményesebbnek bizonyult az első harminc perben. Sirina Irina ma hetes fogó mumusa volt a Pécsnek, Gáspár Gabriella 29. percben lőtt gólja pedig feltette az i-re a pontot az első félidő végén (11-8). Meg kell jegyezni, a vendégek nagyszerűen kontráztak, s egyáltalán nem játszottak megilletődötten az „életükért küzdő” hazaiakkal szemben.

A második játékrész hasonlóan nagy küzdelmet hozott. izgalmat igazán a mérkőzés utolsó percei okoztak: egy gólra jött föl a Pécs az 57. percben. Tabajdi Ferenc többször vitatta a játékvezetői ítéleteket, amiért sáralapot is osztottak a bírók. Az utolsó másodpercekre még jutott két szabaddobás, de újra egyenlíteni már nem tudott a vendégcsapat.

Óriási ünneplés vette kezdetét a találkozó lefújását követően. S mennyire más volt ez, mint tíz évvel ezelőtt, a Bl-döntős Ljubljana-mérkőzésen…

Véleménymorzsák:

Rapatyi Tamás: Ma nem a játék színvonala volt a fontos, hanem a harcosság, a küzdelem. Kiválóan teljesített ma mindenki!

Gáspár Gabriella: Hihetetlen elszántságot láttam mindannyiunk arcán, ma csak nyerhettünk!

Oblisz Anita: Nagyon bíztam abban, hogy képesek leszünk ma a győzelemre! Boldog vagyok, hogy sikerült!

Sáriné Kocsis Erzsébet: Azt hiszem, ma példát mutattunk a Világnak az összefogás erejéből! Játékosok, szurkolók együtt, közösen!

Imre Vilmos szövetségi kapitány, korábbi dunaújvárosi edző: Abban bízom, hogy ennek a napnak a tanulsága elér azokhoz, akik változtathatnak ezen a helyzeten!

Radulovics Bojana: Nagyon szomorú vagyok, hogy ezt kellett megélnie a klubnak! Az viszont csodálatos, hogy ennyien kiállnak a dunaújvárosi kézilabdáért!

forrás: dferrhandball.hu