Tahitian Noni Juice™



Tahiti Trim™ Plan 40™
Body Balance krém

Tahiti Trim™ Plan 40™A Body Balance krém a nõk hormonháztartását állítja helyre. A kor elõrehaladtával csökken a szervezet progeszteron termelése, majd teljesen le is áll, míg az ösztrogének termelése megmarad. Ez okozhat számos nõgyógyászati problémát. Ösztrogént termel a petefészek, a mellékvese és a zsírsejtek is, valamit a táplálékkal is ösztrogént veszünk magunkhoz. A Body Balance krém az emberi szervezettel megegyezõ progeszteront tartalmaz, melynek segítségével ellensúlyozhatjuk az ösztrogének káros hatását, megelõzhetõ például a mellrák, a szaporítószervek rákbetegsége, enyhíthetõek vagy megszüntethetõek a változókorral járó problémák. A progeszteron a csontépítést is fokozza, ezáltal segít megelõzni a csontritkulást, ill. a már kialakultat visszafordítja.

Vitex Agnus Castus (barátcserje)

A TTP40™ 'fito-balancing komplex'-et tartalmazó Normalizáló krém sokféle fitoösztrogént tartalmaz. Öt gyógynövény, a barátcserje, a poloskafű, a komló, a málnalevél és a vöröshere kivonatát, valamint a világon egyedülállóként noni gyümölcs kivonatból származó száraz port. A fitoösztrogének segítenek a test egyensúlyának helyreállításában, mind a fizikális és az érzelmi jóllét elérésében. Biztonsággal alkalmazható a kellemetlen PMS-tünetek, valamint a menopauza tüneteinek enyhítésére.  A krémnek melllékhatása nem ismert, a túladagolás egyetlen jele, hogy kissé aluszékonyabbá vagy túlzottan nyugodttá válik az illetõ, esetleg enyhe depresszív tünetek jelentkezhetnek. Ekkor a krém mennyiségét kicsit csökkenteni kell a tünetek elmúltáig.


Nõi nemi működés, PMS és menopauza

Vöröshere

A nõi lét jól meghatározott korszakokra osztható. A menarche (a nemi érés, a menstruáció megjelenése) a serdülõkorra tehetõ, jelenleg átlag 12,5 év a megjelenési ideje. A menstruáló nõk nagy része szenved a premenstruációs szindrómának (PMS-nek) nevezett tünetegyüttestõl. A tünetek három nagy csoportba oszthatók:

  • emocionális (érzelmi) változások: ingerlékenység, hangulati labilitás, depresszió, düh-vagy félelemérzet, fokozott sírási hajlam, feledékenység,
  • fizikális (testi) változások: fejfájás, mellfeszülés, ödémaképzõdés, migrén, fáradékonyság, alhasi görcsök, általános fájdalom, súlygyarapodás, bõrproblémák, szédülés, gyomor-bélrendszeri panaszok,
  • viselkedésbeli változások: fokozott étvágy, fokozott alkoholfogyasztás, csökkent motiváció, alvászavarok, libidózavarok, szociális izoláció és figyelemzavarok, gyengült koncentrációs képesség.

KomlóEzek a panaszok megkeserítik a menstruáló nõk életét és fõként a menstruációt megelõzõ pár napban, akár elõtte egy héttel is megjelenhetnek, és a menstruáció megjelenésekor szinte varázsütésre eltűnnek. Jelen tudásunk szerint a menstruációt megelõzõ idõszak nõihormon-változásai, az ösztrogén és progeszteronszint élettani változásai tehetõk felelõssé a panaszok nagy részéért.


A menopauza, vagy klimax, változókor (a petefészekműködés fokozatos leállása, és a menstruáció elmaradása) általában egy hosszabb folyamat. A klimax megjelenési ideje 45-55 éves kor között lehet nagy átlagban. Van, akiknél 1 év alatt lezajlik, másoknál több évig is tarthat. (A 40 éves kor elõtt jelentkezõ klimaxot korai menopauzának nevezzük. Ismert az úgynevezett művi menopauza is, ez a petefészkek műtéti eltávolítását és következményes funkciókiesését jelenti.) A menopauza környékén lévõ nõk bizonyos kellemetlen tünetektõl szenvedhetnek. Általában a nõk egyharmada különösebb probléma nélkül jut túl a klimaxon, harmadrészük kevés, elviselhetõ panaszt érez, a többiek súlyos betegségekkel küzdhetnek ebben az idõszakban. Szocio-kulturális, neveltetésbeli minták és elvárások, társadalmi-családi hagyományok nagyban meghatározhatják a klimaxos panaszok jelentkezését és erõsségét.

Menopauzában a petefészekműködés fokozatosan leáll, a nõi nemi hormonok, az ösztrogén termelõdése csökken, a progeszteron termelõdése fokozatosan teljesen megszűnik. A panaszok jelentkezése ezek szintjével kapcsolatos. A klimaxos panaszok nagyjából hasonlítanak a PMS tüneteihez.

Súlyosabb esetekben komoly betegségek is felléphetnek (csontritkulás, szív-érrendszeri panaszok, nõgyógyászati tumorok, stb.).


Málnalevél

Az orvosok nagyrészt tehetetlenek a PMS tüneteinek csökkentésével szemben, mivel a hagyományos gyógyszerek csak általában egy-egy panaszt tudnak orvosolni.Így annak a nõnek, aki egyszerre több panasztól szenved, maréknyi gyógyszert kellene szednie. Évszázadok óta hagyományosan sokféle gyógynövény ismert a problémák kezelésére, ezek közül több növény hatása bizonyított. A barátcserje az egyik legismertebb gyógynövény, melynek kivonata sikerrel veszi fel a harcot nemcsak a PMS, hanem a klimax kellemetlen tüneteivel szemben is.


A hormonpótló kezelés veszélyei

A menopauza tüneteit jelenleg a hagyományos orvoslás alapvetõen és általánosan hormonpótló kezeléssel (HRT) kezeli. A nõi nemi hormonok szintetikus változatait tabletta vagy tapasz formájában javasolják bevinni évekig, a menopauza elsõ jeleitõl kezdve a menopauza utáni öt évig.

Nagy betegszámú vizsgálatban nemrég értékelték a HRT elõnyeit és hátrányait, melynek eredményeként leszögezték, hogy a HRT több veszélyt rejt magában, mint amennyi jótékony hatása van. A HRT jótékony hatásaiként kevesebb csípõtáji törés jelentkezett és csökkent a rosszindulatú vastagbéltumorok száma is, míg emellett a HRT veszélyeiként növekedett az emlõtumorok és a szívbetegségek száma.

Mivel a szükséges hormon mennyisége egyénenként nehezen meghatározható és adagolható, ezért a szükségeshez képest jóval nagyobb mennyiségű szintetikus nõihormont visznek be a szervezetbe a panaszok csökkentésére. A túlzott ösztrogénszint rosszindulatú tumorokat okozhat (fõként az emlõben és a méhben), mivel az ösztrogén fokozza a sejtosztódást. A tumorkeltõk az ösztrogén anyagcseretermékeibõl származhatnak.


A megoldás: a fitoösztrogének

A fitoösztrogének a természetben meglévõ növényekbõl származnak és enyhe ösztrogénszerű hatással bírnak, akár azok pótlására, akár helyettesítésére alkalmasak. A fitoösztrogéneknek az ösztrogénhez hasonló a kémiai szerkezetük. Számos fitoösztrogénekkel végzett kutatás kimutatta, hogy rendelkeznek az ösztrogén jótékony hatásaival, valamint csökkentik a rosszindulatú tumorok elõfordulását.


Fitoösztrogének és testsúlycsökkentés

A megfelelõ hormonszintek, a hormonális egyensúly megbomlása akadályozhatja a testsúlycsökkentést és testsúlynövekedést okozhat. A progeszteronszint csökkenése okozhatja a farkaséhséget, amely egyik kulcsfontosságú kerékkötõje a sikeres testsúlycsökkentésnek. A fitoösztrogének fontosak az ideális testsúly eléréséhez, ezért a TTP40™ Normalizáló krém fontos elemét képezi a testsúlykarbantartó programnak.


Barátcserje:

A növény termését Európában évszázadok óta alkalmazzák nõi hormonális problémák orvoslására. Hagyományosan rendszertelen menstruáció kezelésére, a normális menstruációs ciklus visszaállítására és termékenységi problémákra alkalmazták a gyógynövényt, manapság emellett a premenstruációs szindróma (PMS) kellemetlen tüneteinek enyhítésére is ajánlják.




Poloskafű:

Az amerikai indiánok kígyómarás illetve izületi problémák esetén használták, napjainkban elsõdlegesen nõknél, mint természetes hormonszabályozó, a változókori panaszok enyhítésére használják.




Komló:

Fitoösztrogénekben gazdag, antioxidáló hatása miatt számos hormonális eredetü mellbetegség kockázatának enyhitésében játszik szerepet. A növény flavonoidokban is gazdag, emellett bizonyitottan jó nyugtatószer, a népi gyógyászatban emésztési panaszok kezelésére alkalmazták.




Málnalevél:

Kivonata enyhíti a mens­truációs fájdalmakat, fokozza a méh és a medence izomzatának tónusát. Összehúzó hatása folytán elállítja a vérzéseket és meg­fékezi a hasmenést. Hányinger, hányás ellen is eredményes. Tónusfokozó tulajdonsága révén visszaemeli a méh-, hüvely- vagy végbél-elõeséseket, és csillapítja vagy megszünteti a záróizom-gyengeségbõl eredõ inkotinencia-problémákat. Könnyíti a szülést.




Vörös here:

Nagy mennyiségben tartalmaz fitoösztrogéneket, ennek eredményeképpen a menopauzális szimptómák csökkentésében segít.