10. A matematika

Oktatási segédanyagok

A Maxim Kiadó a tantermen kívüli, digitális munkarendre való tekintettel ingyenesen hozzáférhetővé tette a következő tankönyveit: A Tankönyvkatalógusban szereplő ingyenesen letölthető Matematika gyakorló feladatlapok megoldásokkal: Tankönyvi feladatok megoldásai: Érettségi segédanyagok: Egyéb segédanyagok:

A tanórák anyagai

A tananyaggal kapcsolatos kérdéseket, ill. a feladatok megoldását, az esetleges beadandó anyagokat a fenti e-mail címre küldjétek! A honlapon szereplő "táblaképek" tartalmát mindig írjátok be a füzetbe! A házi feladatok megoldását a megadott időre, kézírással, a füzetből lefényképezve kérem!

  • 2020.03.17. 76. óra

    Hegyesszögek szögfüggvényei

    Érthető matematika tankönyv (továbbiakban Tk.) 55. fejezet, 191-197. oldal

    A tananyag címe a döntő, a régebbi és újabb kiadású tankönyvek esetén 1-2 oldal eltérés lehet az oldalszámokban és esetleg a fejezet sorszáma is elcsúszhat. A megoldáskötetek fejezet- és oldalszámai az általam megadottakkal egyeznek meg.

    A feladatok megoldásai megtalálhatók a Segédanyagok között is szereplő Érthető matematika 10. megoldások (Pdf 3 MB) megoldáskötet 125-126. oldalán. Először próbáljátok önállóan megoldani a feladatokat a füzetetekben, csak akkor merítsetek ötletet a megoldásból, ha elakadtatok. A végén viszont mindig ellenőrizzétek a megoldásotokat. A megoldásotokat fényképezzétek le, és a füzetképet szerdáig küldjétek el az oldal tetején látható e-mail címemre.

    Az Oktatási segédanyagok között a Nemzeti Köznevelési Portál most megújított oldalán megtaláljátok az OFI Matematika tankönyvek új interaktív okostankönyv változatait. Itt a 10. osztályos Matematika tankönyv 2. kötetében a 67. leckében kezdődik a szögfüggvények bevezetése. Ha nem találnátok meg, itt egy közvetlen link: Hegyesszög tangense. Önállóan dolgozzátok fel a tananyagot, végezzétek el az összes interaktív feladatot, a házi feladatokat pedig szorgalmi feladatként a füzetetekben oldjátok meg, és lefényképezve ezt is küldjétek el a fenti címre.

  • 2020.03.19. 77. óra

    Derékszögű háromszögek adatainak meghatározása

    Tk. 56. fejezet, 198-202. oldal

    A feladatok megoldásai megtalálhatók a Segédanyagok között is szereplő Érthető matematika 10. megoldások (Pdf 3 MB) megoláskötet 127-130. oldalán. Először próbáljátok önállóan megoldani a feladatokat a füzetetekben, csak akkor merítsetek ötletet a megoldásból, ha elakadtatok. A végén viszont mindig ellenőrizzétek a megoldásotokat. A megoldásotokat fényképezzétek le, és a füzetképet péntekig küldjétek el az oldal tetején látható e-mail címemre.

    Az Oktatási segédanyagok között a Nemzeti Köznevelési Portál most megújított oldalán megtaláljátok az OFI Matematika tankönyvek új interaktív okostankönyv változatait. Itt a 10. osztályos Matematika tankönyv 2. kötetében a 67. leckében kezdődik a szögfüggvények bevezetése. Most a 72. leckét ajánlom, természetesen az alapos megértés kedvéért a közbeesőket is érdemes lehet végignézni, itt a közvetlen link: Gyakorlás. Önállóan dolgozzátok fel a tananyagot, végezzétek el az interaktív feladatokat, a házi feladatokat pedig szorgalmi feladatként a füzetetekben oldjátok meg, és lefényképezve ezt is küldjétek el a fenti címre.

    Újdonság!
    Nézzétek meg és dolgozzátok fel a most ingyenessé tett Mateking.hu honlap Szinusz, Koszinusz derékszögű háromszögekben című fejezetét!
    Különösen ajánlom a hiányzóknak vagy akik nem értették meg eléggé órán a tananyagot. Egy tanár mindent elmagyaráz lépésről lépésre dinamikus ábrák segítségével. Saját ütemben a lap szélén levő nyilakra kattintva lehet előre- vagy visszalépni. Vagy megtekinthetitek az anyagot összefüggő videóként is.

  • 2020.03.20. 78. óra

    Összefüggések a hegyesszögek szögfüggvényei között

    Tk. 57. fejezet, 203-207. oldal

    A feladatok megoldásai megtalálhatók a Segédanyagok között is szereplő Érthető matematika 10. megoldások (Pdf 3 MB) megoláskötet 131-133. oldalán. Először próbáljátok önállóan megoldani a feladatokat a füzetetekben, csak akkor merítsetek ötletet a megoldásból, ha elakadtatok. A végén viszont mindig ellenőrizzétek a megoldásotokat. Kötelező házi feladatként az 1. és 2. feladat megoldásait fényképezzétek le, és a füzetképet a következő óráig küldjétek el az oldal tetején látható e-mail címemre.

  • 2020.03.24. 79. óra

    A szögfüggvények alkalmazása gyakorlati feladatokban 1.

    Okostankönyv 10/2, 73. lecke

    Ezt a leckét most az Okostankönyv segítségével dolgozzuk fel. Közvetlen link a tananyaghoz: Hosszúságok és szögek kiszámítása Önállóan dolgozzátok fel a tananyagot, végezzétek el az interaktív feladatokat, a házi feladatokat pedig a füzetetekben oldjátok meg, és lefényképezve a következő óráig küldjétek el a füzetképet a fenti címre.

  • 2020.03.26. 80. óra

    Figyelem!
    Most találtam a Tankönyvkatalógusban az ingyenesen letölthető Matematika gyakorló feladatlapokat. Már most a témazáró dolgozat előtt is hasznos lehet, hiszen minden faladat viszonylag részletes megoldása megtalálható a kiadvány végén. Közvetlen link: Czapáry Endre - Korom Pál: Matematika gyakorló feladatlapok 10. (Pdf 6 MB). Az aktuális témakörhöz kapcsolódó feladatok a 25-28. feladatlapokon vannak. A következő témakörtől viszont hivatalosan is használni fogjuk.

    A szögfüggvények alkalmazása gyakorlati feladatokban 2.

    Mateking
    A Mateking.hu honlapon van három szépen kidolgozott feladat, ezeket dolgozzátok fel: Hegyi ösvények, Torony a völgyben, Kilátó a hegyen. Házi feladatként pedig oldjátok meg a füzetben a Geometriai feladatok gyűjteménye (III. kék színű kötet) 197. oldal 2627., 199. oldal 2650. és 200. oldal 2663. feladatát. A megoldásotokat ellenőrizzétek a feladatgyűjteményhez mellékelt CD segítségével (vagy letölthetitek innen) és a következő óráig küldjétek el a füzetképet a fenti címre.

  • 2020.03.27. 81. óra

    Összefoglalás


    Írjátok be a füzetbe a vázlatot és a példákat oldjátok meg! A a füzetképet a következő óráig töltsétek fel a Google Tanteremben.