Minden meghal

A falka

A levegő szelleme

Sakálok

Mező, ahol meghaltam

Hiúságok hiúsága

Egy erős dohányos emlékei

Tunguzka

Tunguzka 2.

Papírszívecskék

Chupachabra

Az éltető rák

Soha többé

Készülj a halálra

Kaddis

Az elfelejtett hős

Az eltűnt idő

A tó titka

Időtlenül

Majmolás

A kör bezárul

A halál hírnökei

Démonok

Getszenámé-kert

 

TUNGUZKA 2.

( Terma )

ForgatókönyvForgatókönyv TV reklámTV reklám

 

... ( az előző rész folytatása ) A tunguzkai fogolytáborban raboskodó Mulder túléli a különös orvosi teszteket, ám a szabadulására egyenlőre semmi remény. A szomszédos cellában raboskodó férfi elmagyarázza, hogy mindenkit megfertőznek a "fekete rákkal" és ez végül minden rabot elpusztít. A szökés lehetetlen, az ellenszegülés hiábavaló. Mulder megesküszik, hogy akkor is túléli és kikerül innen, legalább annyi időre, hogy végezzen Krycekel. A rab megdöbben Mulder szilárd jellemétől és ad neki egy kést.

Mulder túlélteEzalatt Washingtonban Dr. Sacks túléli ugyan a fekete féreggel való találkozást, de továbbra is kómában fekszik. Scully és Pendrell ügynök valamivel közelebb kerülnek az igazsághoz, amikor rájönnek, hogy az idegen parazita a tobozmirigyre tapadt.

Szentpétervárott szolgálatra jelentkezik Vassily Peskow, az egykori KGB bérgyilkos, amikor Arntzen parancsnok visszahívja őt a kényszernyugdíjazásból. A parancsnok elmondja neki, hogy a hidegháborúnak nincs vége. Peskow felkeresi az Ápolt-körmű Férfi tulajdonában lévő farmot és meggyilkolja Dr. Bonita Chung-Sayre doktornőt, a vírusok közismert szakértőjét és az Ápolt-körmű magánorvosát.Scully

A Kongresszusi Albizottság meghallgatást szervez az ügyben, ahol Skinnernek és Scullynak is meg kell jelennie. Scully kideríti, hogy az orosz futár táskájának tartalma Dr. Chung-Sayre nevére volt címezve, aki azonban sajnálatos "baleset" következtében időközben elhunyt.

Eközben Tunguzkában a foglyokat kivezénylik az udvarra. Krycek hangosan röhög Mulder megalázottságán, ami felbosszantja Foxot. Egyetlen késsel felfegyverkezve Mulder megszerez egy teherautót, kitör a táborból és közben sikerül Kryceket is a platóra vennie, igaz ehhez némi erőszakot is alkalmaz rajta. A menekülés akkor ér véget, amikor a teherautó fékje felmondja a szolgálatot. Az időközben feleszmélő Krycek még időben leugrik a kocsiról, de Mulder bennreked.

Krycek az erdőn át menekül, de összetalálkozik egy csapattal, amelyben mindenkinek hiányzik a bal karja. Krycek szökött fegyencnek hazudja magát és a férfiak el is hiszik neki. Mulder túléli a balesetet, kimászik az autóból és ő is az erdőben keres menedéket.

Scully, Skinner és MulderWashingtonban Scullyt börtönbe zárják, mert megtagadta a választ arra kérdésre, hogy hol van Mulder. Dana elmondja Skinnernek, hogy egy titkos szervezet megpróbálja összezavarni a helyzetet és emiatt a bizottság nem a veszélyt jelentő földönkívüli kőzettel foglakozik, hanem Mulder tartózkodási helyével.

Mulder egy békés családdal találkozik az orosz erdőségben, akik elmondják neki, hogy a helybéliek azzal védekeznek a táborban folyó végzetes kísérletekben való részvétel ellen, hogy levágják a bal karjukat. Mulder meggyőzi őket, hogy vigyék Szentpétervárra és persze hogy az ő karját hagyják meg. Krycek nem ilyen szerencsés, álmában lepik meg a falusiak és "megmentik" őt a fekete ráktól.A fekete rák

Peskow tovább folytatja a küldetését és felkeresi a kómában fekvő Dr. Sacks-ot. Ad neki egy injekciót, ugyanazt a sárgás folyadékot, amit Mulder is kapott a fogolytáborban. A férgek kimásznak a tudósból és Peskow csak ezután végez a doktorral.

A szenátusi meghallgatáson éppen Scullyt faggatják, amikor váratlanul felbukkan Mulder. Megjelenése visszairányítja a figyelmet a titokzatos kőzetre, ám amikor Scully a kő és a benne lévő mérgező anyag földönkívüli eredetét kezdi bizonygatni, senki sem veszi komolyan őt.

A nyomozás kideríti, hogy Dr. Chung-Sayre Boca Raton-ban dolgozott, ezért Mulder és Scully odautaznak. Későn érnek azonban oda, Peskow már minden beteget megmérgezett, akiknek a holttestéből most sorra másznak elő a fekete férgek. Mulder összekapcsolja az orosz fogolytáborban végzett kísérleteket az itt folytatott vizsgálatokkal. Mulderék New Yorkba mennek, ahol találkoznak annak a terroristacsoportnak a vezetőjével, akik Kryceket kiszabadították. A vezető szerint Krycek azt mondta neki, hogy őt valójában Arntzen-nek hívják. Ugyancsak tudomásuk van a fekete ráknak nevezett betegségről, amelyet az oroszok fejlesztettek ki és használtak az Öböl-háborúban. Mulder megtudja, hogy létezik még egy ilyen kődarab, az észak-dakotai Terma közelében, a terroristák bombaszállító teherautójának rakterében.

Peskow még mindig egy lépéssel az ügynökök előtt jár. Megszerzi a teherautót és egy olajkúthoz viszi. Mulderék későn érkeznek ahhoz, hogy meggátolják az oroszt az olajkút felrobbantásától. Ezzel megsemmisül az utolsó bizonyíték is.

Az eset lezárásakor készült jelentés odakerül a szenátusi albizottság asztalára is, de hiába. A Cigarettázó Férfi a markában tartja a bizottság elnökét. Peskow visszatér Szentpétervárra, ahol Krycek fogadja. A műkaros ügynök megdicséri Peskowot a jól végzett munkájáért.

 

 

 

Terma #4X09

Eredeti bemutató: 1996. december 1.

Írta: Frank Spotnitz és Chris Carter

Rendezte: Rob Bowman

Fox Mulder - David Duchovny

Dana Scully - Gillian Anderson

Walter Skinner - Mitch Pileggi

Alex Krycek - Nicholas Lea

Cigarettázó Férfi - William B. Davis

Ápolt-körmű Férfi - John Neville

Pendrell ügynök - Brendan Beiser

Vassily Peskow - Jan Rubes

Dr. Sacks - Malcolm Stewart

Dr. Bonita Chung-Sayre - Jessica Schreirer

Bizottsági elnök - Campbell Lane